פרי

איך לקלף עגבניות בקלות (הלבנת עגבניות)

קפוץ למתכון

הברחת עגבניות הופכת אותן לקילוף מהיר וקל. למד כיצד לקלף עגבניות לשימורים, רוטב, סלסה ועוד! אני אראה לך איך לקלף עגבניות בלי להלבין, ואיך להלבין אותן, כך שיש לך הרבה אפשרויות.

עגבניות רומא מולבנות וקלופות.יש לנו הרבה מאוד מתכונים לשימוש בעגבניות טריות, לאחר שנים של גידול כל סוגי העגבניות בגינה. בעוד שרוב הזמן אני משתמש בעגבניות עם קליפות, יש מקרים שבהם יש צורך בעגבניות קלופות, במיוחד עבור רטבים (ככה קל רוטב עגבניות ) ומתכוני שימורים.איך אני יכול לצפות באתגר

אפשר כמובן למצוא שימורים נפלאים עגבניות סן מרזאנו במכולת, אבל כשהגינה שלך גודשת ביותר עגבניות ממה שאתה יכול להשתמש, אולי תרצה לקלף אותן בעצמך.

הקיץ הזה אחלוק מתכונים נוספים לשימורים של עגבניות, לפי בקשה פופולרית. אבל קודם כל, אנחנו צריכים לדעת איך לקלף עגבניות, אז בואו נבדוק את זה.עגבניות קפואות מקלפות בקלות.דרכים לקלף עגבניות ללא הלבנה

 • להקפיא אותם והקליפות יורדות בקלות. השתמשו בעגבניות מוצקות ובשרניות כמו רומא כדי שלא יתפרקו ויתקלפו לפני שהן מופשרות לחלוטין.
 • צָלִי שלמות או חצויות, אבל אז גם העגבניות יהיו צלויות. טעים אבל לא רצוי לכל מתכון.
 • מניחים מעל א להבת כיריים , כמו צליית מרשמלו, עד שהעור מתקלף בחזרה.

איך לטשטש עגבניות

הברחת עגבניות היא ללא ספק השיטה הפשוטה והמהירה ביותר להסרת הקליפה. העגבנייה עצמה מתבשלת מעט מאוד, ושומרת על מוצקותה וצבעה האדום הבוהק תוך שהיא גורמת לקליפה להחליק מיד.

הלבנה היא שיטה להרתחה לזמן קצר מאוד (כדקה), ולאחר מכן להעביר מיד לאמבט מי קרח. מי הקרח עוצרים במהירות את הבישול ומעניקים לעגבניות מעט הלם שעוזר לשחרר את הקליפה.

השתמשו בעגבניות בשלות אך מוצקות שיחזיקו מעמד לקילוף. עגבניות רומא עובדות טוב מאוד, אבל אחרות כמו Early Girl ו-Beefsteak עובדות גם כן. אפילו עגבניות שרי אפשר לקלף בשיטה זו.

מתי יצא הסרט החדש של ספיידרמן

בזמן הרתיחה, תבחין שהקליפות מתחילות להיסדק. זה הרגע שבו תטבול אותם לתוך מי הקרח. הקליפות יחליקו מיד.

שימוש בעגבניות קלופות

עגבניות טריות קלופות מהוות תחליף טוב לעגבניות שלמות משומרות. הנה כמה מתכונים עבורם.

המשך לתוכן

רכיבים

 • 6 עגבניות

הוראות

מלבנת עגבניות

 1. שטפו את העגבניות שלכם. בעזרת סכין חדה חותכים 'X' בתחתית כל העגבניות.
 2. מביאים סיר בגודל בינוני מלא במים לרתיחה על אש גבוהה. הכן אמבט מי קרח על ידי מילוי קערה במים קרים וקוביות קרח.
 3. עובדים במנות קטנות, מוסיפים את העגבניות למים הרותחים. מרתיחים רק 30-60 שניות. תבחין שחלק מהעורות נפתחים והעור ליד ה-'X' מתחיל להתקלף. זה אומר שהם מוכנים! מרתיחים את העגבניות למשך הזמן המינימלי הדרוש כדי לשחרר את העור כדי להימנע מבישול. עגבניות מבושלות מדי לא ישמרו על צורתן לאחר הקילוף.
 4. השתמשו בכף מחוררת כדי להעביר את העגבניות לאמבט הקרח.
 5. הקליפות אמורות כעת להתקלף בקלות רבה.
 6. השתמש ברטבים האהובים עליך, בסלסה ובמתכוני שימורים.


קילוף עגבניות ללא הלבנה

 1. מקפיאים עגבניות , ואז להפשיר והקליפות יחליקו מיד.
 2. השתמשו במזלג כדי להחזיק את העגבניות והחזיקו מעל להבה בכיריים, כפי שהייתם צולים מרשמלו עד שהקליפה מתקלפת בחזרה.
 3. צולים שלם עד חצוי ב-425 מעלות צלזיוס למשך 10 דקות. שיטה זו תבשל גם את העגבניות, מה שעובד היטב עבור חלק מהמתכונים אך לא לכל המתכונים.

הערות

בחרו עגבניות בשלות אך מוצקות ובשרניות לקילוף כך שיחזיקו בצורתן גם ללא קליפות.

מידע תזונתי:
תְשׁוּאָה: 6 גודל מנה: 1
כמות למנה: קלוריות: 22 שומן טוטאלי: 0 גרם שומן רווי: 0 גרם שומן טראנס: 0 גרם שומן בלתי רווי: 0 גרם כולסטרול: 0 מ'ג נתרן: 6 מ'ג פחמימות: 5 גרם סִיב: 1 גרם סוכר: 3 גרם חֶלְבּוֹן: 1 גרם

מידע תזונה מחושב אוטומטית על ידי Nutritionix. אני לא תזונאי ולא יכול להבטיח דיוק. אם הבריאות שלך תלויה במידע תזונתי, נא לחשב שוב עם המחשבון המועדף עליך.