אַחֵר

'Y: The Last Man' אלייזה קלארק מפרקת את הצוק הנפץ של פרק 3

איזה סרט לראות?
 

אחרי שש שנים, FX על Hulu's Y: האדם האחרון סוף סוף הגיע. בהתבסס על ספר הקומיקס של בריאן ק. ווהן ופיה גוארה באותו השם, הדרמה החדשה מתרכזת סביב תוצאותיו של עולם שבו כל אדם ויצור עם כרומוזום Y מת באופן מסתורי. בסדר עולמי חדש זה נותרו רק שני נושאי Y: אמן הבריחה החובב יוריק (בן שנצר) וקוף המחמד שלו אמפרסנד.

בכל פעם שאתה מנסה לעבד קומיקס או רומן אהובים כמו Y: האדם האחרון , זה הימור. אבל כשזה הגיע לעיבוד של אלייזה קלארק, היו כמה סיכונים נוספים. קלארק דיברה עם RFCB על האופן שבו היא פיתחה את העולם הזה כדי להפוך אותו למתאים יותר לטלוויזיה ואיך זה היה לצלם דרמת אפוקליפסה במהלך מגיפה. קלארק גם שבר את הצוק הנפיץ של פרק 3. ספוילרים קדימה עבור Y: האדם האחרון פרק 3.RFCB: הדבר הראשון שרציתי לגעת בו הוא האפוקליפסה. בספר הקומיקס המקורי של בריאן ק. ווהן, זה קורה יותר ברקע של הסיפור. מה גרם לך להחליט להביא אותו יותר לקדמת הבמה ולהקדיש את שלושת הפרקים הראשונים כדי לצלול לתוכו באמת?שמשחק ג'אגהד בריברדייל

אלייזה קלארק: אני אוהב את חוברות הקומיקס, אז אני חושב שזה מדהים שזה קורה בשלושת העמודים הראשונים של הקומיקס. אני חושב שזה מדהים. עבור ההצגה, כל כך הרבה מהתוכנית עוסקת בזהות ובמי שהיינו קודם ומי אנחנו הולכים להיות שזה הרגיש לי חשוב באמת לראות את הדמויות שלנו ומי הן היו קודם והדרכים שבהן הן מתלבשות, איך הן לובשים את שיערם, את תכונות חייהם, ואת הדרכים שבהן הם מחוברים למערכות כמו קפיטליזם והפטריארכיה והעליונות הלבנה. חשוב לראות איך העולם נראה לפני כן, כך שכשהאירוע מתרחש אתה צופה באנשים האלה משתנים ותבין ממה הם משתנים.

צילום: FXדבר נוסף שסיקרן אותי זה שב Y: האדם האחרון בהצגה, המגפה הופכת מיד לנושא פוליטי. זה כמעט מיד הופך לרפובליקנים מול דמוקרטים, מה שלא רואים הרבה בקומיקס. מה גרם לך לרצות ללכת בכיוון הזה? והאם ה-COVID השפיע על זה, כי אנחנו רואים את הפערים האלה כרגע?

ובכן, כמה דברים. בחוברת הקומיקס יש רפובליקנים שמופיעים עם רובים. אבל כן. מה שמעניין אותי הוא שכתבתי הרבה מזה, והכותבים ואני כתבנו הרבה מזה, לפני ה-COVID. היו דברים מסוימים שבהם היינו, האם זה יקרה? לדוגמה, בפרק השני שבו הבית הלבן סוער, כתבנו את זה לפני ה-COVID ולפני ה-6 בינואר. ואז זה קרה וכל השאלות שהיו לנו לגבי האם זה באמת מה שיקרה? קיבל תשובה מהעולם שנמצא במשבר ואנשים מגיבים בתיאוריות קונספירציה, חוסר אמון ופרנויה.הייתה לי הזדמנות לחזור פנימה כי עמדנו להתחיל לירות ואז קרה COVID. אז היה לי תקופה במשך כמה חודשים כדי להתאים את התסריטים. אני אסיר תודה שהתוכנית שלי לא עוסקת במגיפה מתמשכת. זה אירוע שקורה, ואז זה נגמר. זה לא קשור לווירוס. אז אל תפחד לצפות בזה אם אתה מעל COVID. אבל אני חושב שהפלגים והדרכים שבהן אנשים נאחזים במה שהם מכירים או נאחזים באנשים שהם סומכים עליהם בעקבות אסון מתרחשים בעולמנו, וזה מתבטא גם בתוכנית.

מה שאני באמת אוהב בעיבוד שלך זה שזה חצי סיפור טיול מהרומן הגרפי ואחר כך חצי נקבה האגף המערבי . האם היו לך השראות טלוויזיה לצד הפוליטי של הדברים?

דיברנו הרבה על איך ייראה המבט הנשי. יש דרכים עדינות שבהן אנחנו משחקים על דברים שראיתם בעבר אבל מתאימים אותם למה שהעולם עכשיו. אז דוגמה קטנה היא כשאתה נכנס לראשונה לפנטגון עבור הסצנה ההיא שבה כולם מתים, השולחן מסודר במעין U וזה החדר הזה מאוד מצגת וכולם לבושים. בפעם הבאה שאתה נכנס לשם, כל השולחנות סידור מחדש למטרות מעשיות. זה לא רק חלל פרזנטציות, זה חלל עבודה. ג'ניפר, דמותה של דיאן ליין, עדיין לובשת את השמלה שלבשה בפרק הראשון אבל עם קפוצ'ון מעליה. וכל השאר נמצאים במצבים שונים של התפשטות. אז יש דרכים עדינות שבהן אנו משתמשים בדברים שראית בעבר ומשפרים אותם.

צילום: FX

שמתי לב לזה, הלבוש היומי יותר. כלומר, זה מה שהייתי לובש אם הייתי צריך לשלוט בעולם.

קח מכשף סתיו 3

הם עובדים 24 שעות ביממה.

עבודתו של בריאן ק. ווהן, בדרך כלל יש לו מבנה שהוא נצמד אליו שבו יש גילוי גדול בתחילת פרק ואז זה מסתיים בצוק גדול. עד כמה זה השפיע על איך בנית פרקים, אם בכלל?

אני לא חושב שזה באמת קרה. כלומר, אני אוהב את העבודה של בריאן ואני אוהב את הספר מאוד. התוכנית כן, עבור מעריצים רציניים של הקומיקס, ההצגה נאמנה לחוברת הקומיקס. אבל זה עניין משלו. חלק ממה שהוא עושה הוא שזה דורש סיפור שאולי התגלגל בשלושה עמודים ומבלה איתו יותר זמן. אני לא חושב שאנחנו עושים Cliffhangers באותו האופן שבו בריאן עושה. הרבה מהתורים שלנו קורים על אופי ולא על גילויים גדולים. אבל נקודות הסיפור החשובות שקורות בספר קורות בסדרה, רק בדרך המעודכנת שלנו.

רציתי להיכנס לסיום של פרק 3. אחרי שיוריק (בן שנצר) והסוכן 355 (אשלי רומאנס) נמלטים מהבית הלבן, יש התרסקות מסוק. משתמע שייתכן ש-355 תזמר את ההתרסקות הזו ונתן לטייסים האלה למות כדי לעזור להם להימלט. אתה יכול להדריך אותי דרך ההתרסקות ואיך זה היה לצלם את הסצנה הזו?

אני לא יודע כמה אנשים דיברת איתם שנאלצו לירות במהלך COVID, אבל COVID הוא מטורף. יש לנו מפקח VFX מדהים בשם סטיבן פו, והרבה מהמסוק הזה - כלומר, הם במסוק, אבל השאר זה מסך ירוק. אני חושב שזה נראה מדהים.

זה רגע, מנקודת מבט של סיפור, זה רגע שבו פתאום אתה רואה משהו קורה ואתה מפקפק באדם. זה רגע אפל עבור הדמויות שלנו, ופתאום שני האנשים האלה מבינים שהם במשימה ביחד שבה יוריק לא בטוח שהוא יכול לסמוך על 355 ושם 355 מרגיש שהיא צריכה לעשות דברים שהולכים להפיל אותה. דרך מסוכנת, באופן אישי, על מנת להגן על האדם הזה.

פחד מהמתים המהלכים עונה 7

זה נכנס לשאלה הבאה שלי: האם יוריק יכול לסמוך על 355?

אני חושב שזו השאלה. ואני חושב שהשאלה היא האם הם יכולים לסמוך אחד על השני? זו השאלה שבלב מערכת היחסים שלהם. האם הם יכולים לסמוך אחד על השני? האם אי פעם הם יאהבו אחד את השני? האם היא מהווה סכנה עבורו או לא? תצטרך לגלות.

ראיון זה נערך לצורך אורך ובהירות.

פרקים חדשים של Y: האדם האחרון בכורה ב-FX בימי שני של Hulu.

שעון Y: האדם האחרון ב-FX ב- Hulu