להזרים את זה או לדלג על זה

להזרים את זה או לדלג על זה: 'אברהם לינקולן' על היסטוריה, סדרת דוקו-דרמה היברידית על החיים והנשיאות של לינקולן

איזה סרט לראות?
 

יש לכנות את סוף השבוע של יום הנשיאים לשנת 2022 לסוף השבוע של Lincoln Docuseries, מכיוון שיש לנו שני פרויקטים גדולים של סרטי דוקוס. אבל בעוד של אפל הדילמה של לינקון הוא יותר ממוקד וישיר, של ההיסטוריה אברהם לינקולן , חלק מסדרת סרטי תיעוד נשיאותיים/כלאיים דרמה שהופקה על ידי ההיסטוריונית דוריס קרנס גודווין בהתבסס על ספריה, הוא רחב יותר. אבל זה שהם מכסים הרבה מאותה קרקע לא אומר שדרך אחת בהכרח טובה יותר מהאחרת. המשך לקרוא למידע נוסף.

אברהם לינקולן : להזרים את זה או לדלג על זה?

יריית פתיחה: רכבת בהריסבורג, פנסילבניה. אישה אומרת למנצח שדודה שברירי. הדוד הזה הוא למעשה אברהם לינקולן, שנסע בתחפושת מביתו באילינוי לוושינגטון הבירה לטקס ההשבעה שלו.התמצית: אברהם לינקולן הוא סדרת דוקוס/דרמה בת שלושה חלקים, בבימויו של מלקולם ונוויל, שמסתכלת מקיפה על חייו של לינקולן, מילדותו בקנטקי, אינדיאנה וגבול אילינוי ועד לניהולו של מדינה מפוצלת במהלך מלחמת האזרחים.הסדרה, המופקת על ידי דוריס קרנס גודווין, מקדמת את הראיונות הרבים שלה, עם היסטוריונים כמו גודווין, עדנה גרין מדפורד, ד'ר קרוליין ג'ני ואנשי מאורה כמו ברק אובמה והגנרל סטנלי מקריסטל, עם שחזורים בתסריט. בשחזורים האלה, גרהם סיבלי מגלם את לינקולן, ג'ני סטד מגלמת את מרי טוד לינקולן, סטפן אדגבולה מגלם את פרדריק דאגלס, וריצ'רד לות'יאן מגלם את סטיבן דאגלס.

הפרק הראשון בן השעתיים מתחיל את הצופים עם ילדותו הקשה של לינקולן על הגבול, שם הוא נאלץ לקבור את אמו ואז להסתדר בעצמו ובאחותו כשאביו יצא לדרך למצוא אישה חדשה. הוא למד להיות עובד קשה, אבל הוא גם היה קורא רעבתני, והוא רצה חיים לעצמו שלא כוללים עבודת פרך כמרכיב. הוא גם היה מספר סיפורים מיומן, טווה אמת, שקרים לבנים, עממיות והרבה הומור כדי לשמור על תשומת הלב של אנשים.אנו רואים את תקופתו של לינקולן כעורך דין צעיר, את החיזור שלו עם מרי טוד, את הדיכאון שלו כשהקריירה שלו ומערכת היחסים שלו עולות בעשן, רק כדי לעלות שנה לאחר מכן, את תקופתו בקונגרס כשיצא נגד מלחמת ספרד-אמריקאית, וכן הצלחתו כליטיגטור לאחר שהותו בקונגרס. אבל הדגש של הפרק, כאילו הדילמה של לינקולן , שיצא גם הוא באותו סוף שבוע, הוא דעותיו של לינקולן על עבדות.

גודווין וההיסטוריונים האחרים מקפידים לציין שלינקולן היה אנטי עבדות, אבל לא היה מתבטל. הוא היה נגד התפשטות המוסד צפונה ואל השטחים החדשים שנרכשו במדינה. כשהמדינה קרעה את עצמה בגלל הנושא, לינקולן הצליח למצוא מצע כאשר התמודד לסנאט וניהל את הוויכוחים המפורסמים שלו עם התומך בעבדות, סטיבן דאגלס. הוא הפסיד במעט את המירוץ הזה, אבל ההופעה שלו בוויכוחים האלה, שבהם הצליח להמציא נושאים מסובכים לדיבורים יומיומיים, סידרה אותו לשאוף לתפקיד גבוה ב-1860.הפרק מסתיים במקום הגיוני: כשהמצור בפורט סאמטר מתחיל זמן קצר לאחר השבעתו. נפילתו של המבצר היא מה שגורר את האיחוד לקרב נגד מדינות הקונפדרציה החדשות של אמריקה.

צילום: היסטוריה

אילו תוכניות זה יזכיר לך? אברהם לינקולן יש יותר נטייה ביוגרפית מאשר הדילמה של לינקולן אוֹ לינקולן: מחולקים אנחנו עומדים. זו לא הפעם הראשונה או האחרונה שבה היסטוריה ודוריס קרנס גודווין חברו ליצירת הכלאה של סרטי דוקוס/דרמה על נשיא: וושינגטון שודר לפני שנתיים ו תאודור רוזוולט אמור לעלות לאוויר בחודש מאי.

התפיסה שלנו: כמו האמור לעיל וושינגטון , אברהם לינקולן עושה שימוש טוב ברצפים התסריטאיים שלה, כאשר ל-Venville ולכותבי הסדרה יש את החופש ליצור את הוויגנטים המוצלחים הללו של חייו של לינקולן בלי צורך למצוא עלילה שתקשר את כולם יחד. זה גם עוזר שסיבלי מגלם את לינקולן בצורה כל כך מלאה, הן בפיזיותו הגופנית והפרועית שלו והן באופן העממי שחיבב אותו על כל כך הרבה.

הראיונות - שהפעם כוללים את גודווין יחד עם אובמה ומומחים אחרים, יחד עם כמה שחופפים איתם הדילמה של לינקולן - כולם מרתקים, ולעולם אינם נוטים להגיוגרפיה המלווה את הביוגרפיות של לינקולן. הפוקוס של אַבְרָהָם לינקולן הוא רחב יותר מ הדילמה של לינקולן, ולעיתים הוא לא כל כך נושך בניתוח שלו, אבל הוא עושה כמיטב יכולתו להיות כנה לגבי דעותיו של לינקולן לגבי עבדות, ועד כמה המועמדות והזכייה שלו באמת היו מפתיעים.

המקום שבו הסדרה הזו זורחת הוא חלק מהפרטים שהיא נותנת על האופן שבו הוא קיבל את המועמדות, שם הוא התחיל עם מספר גבוה להפליא של צירים בוועידה הלאומית הרפובליקנית ולאחר מכן קיבל לאט לאט את ההצבעות הנדרשות באמצעות סבבי הצבעה מרובים, הודות לאיזה סוס מסחר על ידי נציגיו. זה גם הצביע על איך הוא הכניס כל אחד מיריביו לבחירות בקבינט שלו, בידיעה שהוא רוצה מומחים בתחומם שלא יהיו אנשי yes.

כן, יש הרבה חפיפה בין הסדרה הזו לבין הדילמה של לינקולן . אבל שניהם שווים צפייה; זה רק תלוי איך אתה רוצה שההיסטוריה של לינקולן שלך תימסר לך.

יריית פרידה: לינקולן מקבל הודעה שפורט סאמטר נפל לידי הקונפדרציה ואומר, אנחנו במלחמה.

כוכב ישן: ג'ני סטד, בתור מרי טוד לינקולן הרגשית אך החזקה, מראה בדיוק איזה סוג של השפעה מתמשכת הייתה בחיי בעלה, ומדוע היא הייתה יועצת חשובה לו כמו כל אחד בממשל שלו.

קו הטייסים ביותר: ב-RNC, נציגו של לינקולן, השופט דייוויד דייויס (ג'ו ואז) דופק באגרופו ואומר כן! כן! כאשר לינקולן יבטיח את המועמדות. בטוח ש הָיָה יָכוֹל היה משהו שאנשים עשו עוד ב-1860, אבל אנחנו מפקפקים בכך.

הקריאה שלנו: שידור זה. אברהם לינקולן הוא קצת יותר שאפתני וגדול יותר בהיקפו מסרטי התיעוד האחרונים המתמקדים בלינקולן, אבל הוא מתייחס לקהל שלו בכבוד, הן באמצעות שחזורים מוצלחים וראיונות פנטסטיים.

ג'ואל קלר ( @joelkeller ) כותב על אוכל, בידור, הורות וטכנולוגיה, אבל הוא לא צוחק על עצמו: הוא נרקומן טלוויזיה. כתיבתו הופיעה בניו יורק טיימס, סלייט, סלון, RollingStone.com , VanityFair.com , Fast Company ובמקומות אחרים.