'דברים זרים 2' פרק 1 סיכום: מדמקס | מחליט

איזה סרט לראות?
 

היכן להזרים:

דברים זרים

מופעל על ידי Reelgood

עד סוף ה מקס הזועם, הפרק הראשון של דברים זרים יותר 2 , סאגת המדע בדיוני של נטפליקס לא עצרה דבר. ילד זומבים שמור וויל ביירס רואה מפלצת חדשה במהופך; המדענים הסודיים ביותר ההובריסטיים שוב בעניין; הצדק מגיע סוף סוף לברב; ואנחנו לומדים את גורלם האמיתי של Eleven, החטיבת הביניים הטלקינקטית המוערכת שנראתה נעלמת בגמר העונה הראשונה כדי לשים סוף להתקפות הדמוגורגון על העיר הוקינס.אבל לפני כל זה, דברים זרים יותר 2 רוצה להראות לנו משהו חדש. הפרק נפתח בפיטסבורג, פנסילבניה, כשארבעה שודדים במסכות רצים החוצה מבניין דירות אל תוך מכונית הבריחה שלהם, אזעקה מצלצלת מאחוריהם והמשטרה על עקביהם. זו סצנת מרדף, מתוחה וארצית, עד שהצעירה במושב הנוסע סוגרת את ידה הפתוחה ואומרת בום.מפולת של הריסות צונחת מפי מנהרה. המרדף הסתיים. עד שהקצין אדאמס יוצא ממכוניתו, מטושטש ודהוי, ומבין שאין בכלל הריסות. בטנדר, הנוסעת (לינה ברטלסן) מנגבת את אפה המדמם וחושפת קעקוע על פרק כף היד שלה: 008.

ידענו שאחד עשר הוא לא הראשון, אבל עכשיו אנחנו יודעים: היא לא הייתה האחרונה בניסויים של המעבדה הלאומית הוקינס. עם קר פתוח, דברים זרים יותר 2 מכריזה על עצמה כעולם גדול ובלתי צפוי יותר ממסדרונות התיכון של עונה 1. מה עוד לא נראה לבוא?

עם מזנון ההשפעות שלו, ממדע בדיוני ועד אימה, סטיבן קינג ועד E.T. , דברים זרים הפכה לפריצת דרך של נטפליקס בשנת 2016 - יצירה עשירה בנוסטלגיית ז'אנר של שנות השמונים אך גם אבולוציה שלה, הומאז 'נוקב שופץ חיים חדשים חתרניים משלה. זה הרגיש יותר כמו סרט מורחב (או ספר קינג בינוני) מאשר תוכנית טלוויזיה, וזה ראוי שהעונה השנייה כינתה את עצמה עם כותרת סרט המשך.ראה גם

'דברים זרים 2' מוכר, אבל מפחיד ומהנה בכל זאת

העונה השנייה של הסדרה נטפליקס עומדת בהייפ.
power book 2 נטפליקס
בסצנת המרדף נגמר, חזרנו להוקינס, לצוות הדמויות השלוש-שכבתי שלנו: חוליית החנונים של לוקאס, דסטין, מייק וויל, הילד הציל כמעט שנה קודם לכן מהמימד האפל והעבה של הפוך הפוך. ונאבק עדיין להרגיש נורמלי; דרמת הנעורים ההוגיזית של ננסי וסטיב - מאוהבים ועושים ארונות בגדים - וג'ונתן מהגלגל השלישי, אחיו החיצוני של ויל קורא של וונגוט; והחששות הבוגרים של דוב האמא המגוננת ג'ויס ביירס (ווינונה ריידר) ומפקד המשטרה הרפוי לכאורה, ג'ים הופר (המועמד לאמי דייוויד הארבור).הדברים השתנו בהוקינס. יש ילדים חדשים בעיר: סטודנטית חדשה ומסקרנת בשם מקסין - זה מקס. אף אחד לא קורא לי מקסין - מופיע בשיעור המדע של מר קלארק, אבל הנערים יודעים כבר את המוניטין שלה: היא בטח המדמקס שניצחה את הציון הגבוה שלהם בארקייד. כמו שאומר דסטין מאוחר יותר: בנוסף היא סקייטבורד, אז היא די מדהימה. לדסטין, אגב, יש שיניים קדמיות חדשות ומבריקות שהוא ממשיך להשוויץ בגרגר של נמר. זה כמעט הדבר הכי מצחיק בפרק, אלמלא הזריקה המלודרמטית של אחיו של מקס שיוצא ממכונית השרירים שלו, כל עשן הג'ינס והסיגריות ומנדנד אותך בגיטרות הוריקן בעקבותיו.

האם הביטלס נפרדו

מי זה? שלושה בני נוער לומדים ברגע מבורך של מבט נשי. היית בודק את התחת הזה? תראה את זה הולך!

זה רגע אז שנות ה -80, זה כמעט נופל על הסף קיץ אמריקאי רטוב פָּרוֹדִיָה. זה הקו המסובך של הנוסטלגיה, לעבור דרך העבר בלי הטלגרף הזהב שלה כקריקטורה מיושנת: למרבה המזל, דברים זרים הכוח תמיד טומן בחובו את תקופתו. כמו מעשה הפתיחה של כל סרט אימה נהדר, מדמקס מספקת הפחדה לאחר הפחדה: עורב הצוחק בשדה של דלעות שרופות, פח אשפה מטרטר, והאופן שבו קונסולה בכיתה של נאס'א עוברת להילוך מהבהב ברצף נפתח מתחת לאדמה של מעבדת הוקינס.

אלה רק הזיופים. כפי שראינו במצוק הגמר של עונה 1, ההפוך עדיין לא גמור עם וויל. כשחבריו מתווכחים בארקייד, הוא משך את הדלת, בממדים: העולם כחול וכהה פתאום, האוויר סמיך נבגים, הבניין נשרף מאחוריו וענן סערה הוורד ברק אדום למרחוק. . כשזה קורה שוב, הוא רואה מפלצת רב גפיים בצללים, חיה מתנשאת שגורמת לדמוגורגון להיראות כמו עכבר. קשה שלא לחשוב עליו טווין פיקס: השיבה כאן, וחזונותיו של פוסט-אפוקליפסה בעיירה הקטנה: נראה כי הרוע תמיד נתקל במחסום מעולם שהוא כבר נהרס.

וויל, רעב להיות שוב נורמלי, מסתיר את חזונותיו מחבריו, אך לא מאמו: ג'ויס והופר לוקחים אותו למעבדה לפגישה עם רופא חדש, שמסביר שהילד פשוט סובל מ- PTSD. זה מושג חדש יחסית בשנת 1984. אנחנו עדיין לומדים, אומר ד'ר אוונס (פול רייזר!), ומנפנף בזכרונם של הנסיינים המתים ביותר, גונבים ילדים, שבאו לפניו והכשירו את אחד עשר במתקן לפני פתיחתם. פה גיהנום בין-ממדי.

האנשים האלה נעלמו, הוא מבטיח. אני בצד שלך! אני צריך שתסמוך עלי.

סיפורים מתחתיהם, גברים בחליפות צופים בבדיקתו של וויל במצלמת מעקב. ד'ר אוונס מצטרף אליהם במהרה, ואז חייל נכנס לחליפת מגן ולוקח זורק להבה על פני דלתות הזזה חזרה לחדר מוכר: למרות מאמציו הטובים ביותר של אחת עשרה, ההפרה למהפך חיה שוב! זה צומח כמו קיסוס רעיל בחזרה למעבדה: לפיכך, זורק הלהבה. בטח, הכל תחת שליטה, ולא קלאסי פארק היורה היבריס המשך.

בארב, חברתה הטובה ביותר של ננסי והגיבורה הטרגית של עונה 1, לא עושה את אותו סוג של קאמבק. אבל היא כן זוכה למחווה: מחבת איטית מעל צילומיה על מעטפת כשננסי וסטיב מגיעים אל הוריו של בארב לארוחת ערב של KFC אשם ומלוח. אמה מביאה את הבשורה: הם שכרו חוקר עיתונאי לשעבר שהפך לחוקר פרטי, מאריי באומן (ברט גלמן), וכעבור שנה - מאמינים באמת שנמצא את הברב שלנו! זה לא ייגמר טוב עבור משפחת הולנד, וזה בכלל לא נגמר עבור ננסי. מותו של בארב, למרות ייסורי המאווררים, היה טוויסט חכם בטרופיות סלאשריות, רצח ילדה טובה ולא ננסי, עוברת מוסר שתייה ושותרת מין: היא עזבה את ננסי לא רק הילדה הסופית, אלא זו שלא עושה זאת לא ראוי להיות. ננסי יודעת זאת, והכאב עוקב אחריה לבכי בחדר האמבטיה.

ראה גם

'דברים זרים' עונה 2 פרק 2 סקירה: טריק או פינוק, פריק

יש כל כך הרבה תמונות קטנות שנותנות את זה ...בפרק הראשון שלה, דברים זרים יותר 2 שואל כמה שאלות עמוקות יותר בין הפחדים שלה: האם נוכל להרפות אי פעם? האם מגיע לנו? וכשאנחנו מנסים, אילו כוחות נמצאים שם, עדיין מחזיקים מנגד? זו הקלה כאן לראות קצת שמחה מג'ויס, שמצא אהבה עם בוב, איש מכירות אלקטרוניקה שרק מתרגש לצפות מר אמא מעל פופקורן בסלון. כשהטלפון מצלצל - מצולם עם חתכים מהירים של הסרט ומשלכות האדרנלין - הוא אומר לה לא להרים אותו, לשים את דאגותיה בצד.

אבל היא תצטרך לאסוף את זה שוב. כולם כן. יתכן שלא נדע את כל אלה דברים זרים יותר 2 הטריקים של זה עדיין, אבל זה סרט המשך מסיבה: תמיד יש עוד מפלצת בחושך.

נטפליקס הפסידה בחלל עונה 2

אך ראשית, מדמקס מציעה גילוי שמח נוסף. החיפוש של באומן אחר בארב לוקח אותו לתחנת המשטרה, שם הופר אותו על ידי תיאטרון המלחמה הקרה של ילד רוסי בהוקינס עם כוחות פסיכולוגיים. מאחורי משקפיים בגוון כתום וערימת שומן דלילה של שיער, נראה באומן כמו כריסטיאן בייל ההמולה האמריקאית בתקציב: קצת פתטי, והרבה פרנואידי. הסיפור שלו נכון, כמובן, אבל הופר לא יכול לומר זאת: הוא מסתיר את אחד עשר בחוץ בבקתה שלו ביער, ומלמד אותה לאכול וופלים קפואים אחרי הירקות שלה. תמיד, הוא אומר. הורות טובה, הופר.

דייוויד גרינוולד הוא מבקר ובעל חתולים בפורטלנד שכתב בעיתון The Oregonian, Billboard ו- Los Angeles Times. יש לו דעות בטוויטר ( @davidegreenwald ).

שעון דברים זרים 2: 'MADMAX' בנטפליקס