חַג הַמוֹלָד

להזרים את זה או לדלג על זה: 'שובר חג המולד' ב-Lifetime, שבו ביצוע הכללים הופך את השופט לסקרוג

איזה סרט לראות?
 

ההרכב של It's a Wonderful Lifetime ממשיך עם שובר חג המולד , סרט חג המולד שכולו על שלושה עמודי אוהל של העונה: אמונה, תקווה ושבירת שיאי עולם. אבל עושה שובר חג המולד יש את מה שצריך כדי לעשות היסטוריה? או שזה סתם עוד סרט של Lifetime על שופט שמנסה לא להתאהב?

חג המולד שובר שיא : להזרים את זה או לדלג על זה?

התמצית: מישל ארגיריס מגלמת את ליאה, שופטת בלשכת השיאים העולמית שתמיד זוכה לכבוד לפקח על ניסיונות לשבור שיאים בנושא חג המולד. השנה, לאה והחניך שלה ג'ין (דני וו) נוסעים לעיירה הקטנטנה סנט דרקסל, אילינוי שם ייבחנו בסך הכל שישה שיאי עולם. אבל לאה לא רוצה שג'ין החדש יעורר תקוות. היא ראתה הכל בשנותיה כשופטת, והיא יודעת שרוב הניסיונות הללו נכשלים.צילום: Lifetime

בראש המשימה של סנט דרקסל עומד רופא בשם דבון (אנדרו בושל). אמא שלו עזרה לעיירה לשבור שיא בעוגיית הקרח הגדולה בעולם לפני 35 שנה, אבל כל התיירות שהעוגייה הזו משכה התפוררה מזמן. כעת כל העסקים ברחוב הראשי נמצאים בסכנת סגירה, אלא אם כן סנט דרקסל יוכל להתפרסם כביתם של רוב סיבובי ההולה הופ בדקה אחת על ידי אנשים לבושים לאיילי צפון. איך דבון ולאה יסתדרו, מה איתו שהוא מנסה נואשות לשבור שיאים והיא מנסה נואשות לדבוק בכללים? איפה עומד ספר החוקים על התאהבות, המממ?אילו סרטים זה יזכיר לך?: סנט דרקסל היא עיירה מלאה ב לסלי נופס , כולם אופטימיים בלתי פוסקים עם פנים שמחות לנוח. גם תשומת הלב לפרטים, לגבי ניסיונות לשבור שיאי עולם, מזכירה לי את הסרט של Hallmark מ-2020 בתאריך ה-12 של חג המולד , שכולו היה על המורכבויות של תכנון ציד נבלות.

צילום: Lifetime

ביצוע ששווה צפייה: מבין צוות השחקנים, דני וו מנגן את כולו בג'ין, מהנדס שהפך לשופט, שמתלהב לראות שיאים נשברים וגם מתעלף למראה זקנים או קולות של אנשים ששרים ביחד. פשוט ללכת עם זה.דיאלוג בלתי נשכח: כפי שדבון אומר ללאה, 'לפעמים אתה צריך לוותר על עבודה חשובה כדי לחיות חיים חשובים.' יש גם דיאלוג שהוא פרסומת בוטה ולא מתנצלת עבור CarMax, אבל אני לא רוצה לקלקל את זה כאן.

מסורת חג: לאה יוצאת לשפוט את שיאי החג בכל חג המולד, דבר שהיא עושה במקום לחגוג את החג כראוי. ובסנט דרקסל, תושבי העיר מתאספים בבית העירייה בכל ערב חג המולד כדי לקשט יחד עץ עירוני.שתי יוני טורטל: אם אתה לא יכול לקבל מספיק מהמנהיג הגברי אנדרו בושל, אתה יכול לתפוס אותו כמושא הצמא של גאבורי סידיב ב-VH1 כל מה שלא רציתי לחג המולד .

צילום: Lifetime

האם הכותרת הגיונית?: הדרך היחידה שזה יכול להיות הגיוני יותר היא אם גינס היה מעורב איכשהו והם יוכלו לדחוף את השם שמושך את תשומת הלב הזה לתוך התואר. אבל גינס לא במשחק סרטי החג (עדיין!), אז שובר חג המולד זה.

התפיסה שלנו: שובר חג המולד הוא כמו קרטון של ביצה. זה ללא ספק חג המולד, סרטים כמוהו הם מרכיב עיקרי של עונת החגים, זה בהחלט טעם נרכש שיפריע לחלק, אבל זה יורד חלק לכולנו שחושקים אליו.

זאת אומרת, למרות היותו סרט שכולו שבירת שיאים, שובר חג המולד הוא לא שאפתני כמו כמה רומנים אחרים בחגים שראינו העונה. אני אתן לסרט את זה: הנחת היסוד מקורית, וכך גם האופן שבו הסרט הופך את הדבקות של לאה בכללים לתפקידה לפגם דמות ברמת סקרוג', כאילו היא מתנגדת למושג התקווה. במקום פשוט לתת לכמה דברים להחליק, היא תמיד חוזרת לספר החוקים כדי לראות איך לשכת השיאים העולמית מגדירה מושגים כמו טנדרים, צפרדעים או נשיקות. וכשלאה צריכה למסור את החדשות שמקומי לא שבר שיא, זה מושמע בחומרה של רופא שמספר למשפחה שיקירם מת בניתוח. זה מוגזם מכל הבחינות - אבל כך גם כל השיאים שסנט דרקסל מנסה לשבור, מה שגורם לכל התגובות לחיים או למוות להרגיש יותר כמו קריצה לקהל מאשר כ-out-of- בחירת מגע.

אבל כשאני אומר את זה שובר חג המולד יורד חלק, אני מתכוון לזה. אם יש משהו מעניין שהסרט הזה עושה, זה שהוא אף פעם לא נותן לאף אחת מהדמויות להתפלש באי הבנה. יש כמה מהם - מה זה סרט חג בלי שליאה חושבת שלדבון יש חברה? - אבל הדמויות מסדרות את ההבדלים ביניהן די מהר. הקונפליקט האמיתי היחיד בסרט הוא האם העיירה תשבור שיא או לא ובסופו של דבר תמשוך את תשומת לב התיירים. שימו לב שלא נדון בפעולות אחרות בנוגע להצלת רחוב ראשי. זה שובר שיאים או כלום, מותק!

צילום: Lifetime

זה מה שעושה שובר חג המולד סרט ביצים כזה. אתה באמת צריך את הטעם לסוג כזה של סרט מטופש ופשוט שבו דמות שפוחדת מזקנים ושירת מקהלה מטיילת בשקיקה לעיירה אובססיבית לשבירת שיאי חג המולד, ואתה צריך לקנות ששני זרים יכולים ליפול פנימה אהבה תוך ימים ספורים - ואני מדבר גם על רמות אהבה לפוצץ את הקריירה שלך. זה עוזר לזה שובר חג המולד יש הופעות חביבות (לאנדרו בושל יש כימיה עם כולם, אולי אפילו יותר עם דני וו מאשר עם מישל ארגיריס) וקישוטי תפאורה חגיגיים, שממש מפנקים את העניינים. זה ביצי ביצים, אבל לפחות זה ביצים בשם מותג.

הקריאה שלנו: מכיוון שאני אוהב ביצים וסרטי חג צ'יזי באותה מידה, אני חייב לומר STREAM IT. זה לא עושה שום דבר מיוחד, אבל זה עדיין מספק.