להזרים את זה או לדלג על זה: 'משפחה דוגמנית' בנטפליקס, סדרה קוריאנית חדשה שמתעסקת ב-'Ozark'

איזה סרט לראות?
 

הסיבה למה אוזרק היה כל כך להיט עבור נטפליקס הוא שהתרחיש של 'משפחה רגילה' שמלבינה קרטל כספים באמצע היער הוא סיכוי מגרה, במיוחד כשהמשפחה מעמיקה בבור שלה בעודה מנסה להיחלץ ממנו. סדרה קוריאנית חדשה מגדירה תרחיש דומה, אבל לוקחת את הנוסחה צעד קדימה.משפחה מודל : להזרים את זה או לדלג על זה?

יריית פתיחה: צילום של אנשים ביער. לאחד יש שק על ראשו. 'מלחמה, מחלות, תאונות... הרבה אנשים מתים מהדברים האלה. אבל עוד יותר אנשים מתים בגלל כסף'. האיש בשק נדחק לתוך חור שחפרו הגברים האחרים, ועפר נדחף עליו.התמצית: פארק דונג-הא (ג'ונג וו) הוא פרופסור נלווה באוניברסיטה מקומית, ובמאמציו להשיג משרה קבועה, הוא שילם לפרופסור באמצעות כסף שמשפחתו השיגה כדי להשיג את בנו הקטן היון-וו (Seok Min -gi) השתלת לב. אשתו היון-וו (Seok Min-gi) מוכנה להתגרש ממנו. והפרופסור שהוא שילם זה עתה נעצר; הכסף שהוא היה צריך עבור בנו נעלם.

כשהוא נוסע הביתה מהעבודה, הוא נסע מאחור על ידי טנדר כשהוא מדבר עם בנו בטלפון. כשהוא חוזר אל הטנדר, הוא לא רק רואה שתי גופות אלא שק מלא בכסף. בעוד דונג-הא יודע שהכסף כנראה מלוכלך, הוא כל כך נואש שהוא רוקם תוכנית לשמור אותו. זה כולל החזרת הגופות לביתו והטמנתן בחצר, ניקוי הטנדר ונטישתו. מה שהוא לא מתמקח עליו הם עצירות DUI וטלפונים סלולריים קבורים ששומרים על בתו המתבגרת Yeon-woo (Shin Eun-soo) ערה.

בינתיים, איש קרטל חזק בשם גוואנג-צ'ול (פארק הי-קרוב) מחפש את הטנדר, כמו גם את הגברים והכסף שבתוכו. כאשר הוא מקבל התראה על ידי ג'ו-היון (פארק ג'י-יון), פעיל קרטל אחר שעקב אחר הטנדר, הוא גורם לאנשיו לנסות להבין היכן היה הטנדר. החיפוש שלהם מוביל אותם לשכונה של דונג-הא.צילום: STUDIO NARDA/Netflix

אילו תוכניות זה יזכיר לך? בהתחשב בזווית הקרטל והלבנת הון הפוטנציאלית, משפחה דוגמנית מרגיש כמו טייק קוריאני אוזרק .

התפיסה שלנו: נכתב על ידי Lee Jae-gon ובימוי: Kim Jin-woo, משפחה דוגמנית מגדיר תרחיש מוכר במקצת - ראה את אוזרק שהוזכר לעיל - אבל עם פיתולים מסקרנים משלו. בניגוד אוזרק , היכן שהדמות הראשית כבר הלבינה כסף והייתה זקוקה למקום נמוך יותר כדי לעשות זאת, הדמות הראשית בתוכנית הזו, Dung-ja, נכנסת לעסקי ההלבנה בגלל ייאוש ותאוות בצע.היכן לצפות במופע Yellowstone

כשהמכונית הזו עם הגופות והמזומנים בתוכה מחזירה אותו לאחור, הוא בנקודה הנמוכה ביותר שלו. אז נראה שאין לו שום חשש לקחת את הכסף המפוצץ בדם אם הוא יודע שזה ילך לדברים טובים, כמו לב חדש לבנו. האם אנחנו רוצים לדעת קצת יותר על מה שהוא היה צריך לעשות כדי להביא אותו לנקודה שבה הוא היה צריך לשחד את הפרופסור שנעצר? בטח, אבל ג'ונג וו עושה עבודה מצוינת בלהראות את הדכדוך של דונג-ג'ה, ואז את הייאוש המאני שלו לכסות דברים כדי שיוכל לשמור על הכסף.

אנחנו די בטוחים שדברים הולכים להחמיר עבורו; אחרי הכל, הוא האיש במכסה המנוע שנקבר בחיים. אנחנו עדיין צריכים לראות יותר מהצעדים שמובילים עד לנקודה הזאת, וגם את העסקה שהוא חייב לעשות כדי להציל את עורו. אנחנו גם צריכים לברר קצת יותר על כמה מדמויות הקרטל המרכזיות, כמו גם על המשפחה של דונג-ג'ה. אבל הסדרה מתחילה מהר, עם הופעות טובות ועלילה שמסדרת את עצמה לתפניות מרובות.

מין ועור: אף אחד.

יריית פרידה: כשהוא מתגנב החוצה ונוסע משם עם הטלפון שטרם קבור - היון-וו מבחין בו נכנס למכונית באמצע הלילה - הוא נוסע לאמצע שום מקום כדי להיפטר ממנו. ואז זה מצלצל; אישה בשם Eun-joo (Yon Jin-seo) מתקשרת בפעם המי יודע כמה.

באיזו שעה מתחיל משחק הכדורגל של חמישי בערב

כוכב שינה: פארק ג'י-יון מעניין בתור ג'ו-היון; אנחנו לא לגמרי בטוחים מה תפקידה בקרטל, אבל זה אחד שמאפשר לה לפרילנס קצת. היא ללא ספק Wild Card.

קו הטייסים ביותר: מלכי של הבוס של גוואנג-צ'ול אומר שגוואנג-צ'ול היא הטובה ביותר במציאת אנשים. ואז, כשגוואנג-צ'ול בוהה בו, הוא אומר, 'אתה נראה מפחיד. למה אתה מסתכל עליי ככה? מה? זה משהו שאמרתי? אנחנו לא משפחה. אני לא יכול לקרוא לך אח שלי.' שום דבר מזה לא הגיוני בסצנה הזו, אבל אנחנו מקווים שנקבל יותר בהירות בהמשך העונה.

הקריאה שלנו: שידור זה. הפרק הראשון של משפחה דוגמנית מעלה סיפור מעניין, שנולד מתוך ייאוש ותאוות בצע. איך הבחירה הזו מהדהדת דרך המשפחה והחיים של הדמות הראשית זה משהו שאנחנו להוטים לראות.

ג'ואל קלר ( @joelkeller ) כותב על אוכל, בידור, הורות וטכנולוגיה, אבל הוא לא צוחק על עצמו: הוא נרקומן טלוויזיה. כתיבתו הופיעה בניו יורק טיימס, סלייט, סלון, RollingStone.com , vanityfair.com , Fast Company ובמקומות אחרים.