הסרטים הטובים ביותר של אנג'לה לנסברי, מ'היפה והחיה' ועד 'גזלייט': איפה להזרים

איזה סרט לראות?
 

העולם איבד היום אגדה הוליוודית. הגדול אנג'לה לנסברי מתה בגיל 96 , הודיעה משפחתה בהצהרה ביום שלישי אחר הצהריים. היא מתה בשלווה בשנתה, חמישה ימים בלבד לפני יום הולדתה ה-97.אם היה מישהו שיכול לומר שהוא ראה הכל בהוליווד, זה היה לנסברי. הקריירה הפורה שלה על המסך והבמה משתרעת על פני כמעט שמונה עשורים. היא הייתה שם מוכר בתעשייה מאז לפני שהורייך נולדו. היא הייתה אחת הכוכבות החיות האחרונות של תור הזהב של הוליווד, והאבידה שלה תורגש בכל העולם.להזרים פרסי מוזיקה אמריקאית

למרות שלימים התפרסמה ככוכבת טלוויזיה ב רצח היא כתבה , הבית הראשון של לנסברי היה התמונות. סרטי הקולנוע, כלומר. רשימת תפקידי הסרט של אנג'לה לנסברי היא אינסופית, החל בהופעה מועמדת לאוסקר ב אור גז בשנת 1944, וכלה בהופעה שלאחר המוות בנטפליקס Glass Onion: A Knives Out Mystery . אם אתה מחפש לכבד את הכוכב המנוח היום, הנה 7 סרטים של אנג'לה לנסברי לצפייה, כמו גם איפה אתה יכול להזרים אותם.

1

'גזלייט' (1944)

  GASLIGHT, אנג'לה לנסברי, 1944
צילום: באדיבות אוורט קולקשן

אנג'לה לנסברי היא אגדה כזו שהיא הייתה שם כשהמציאו את המונח 'הדלקת גז', במותחן הפסיכולוגי הזה משנת 1944 על בעל שמשכנע אישה שהיא משוגעת. לנסברי מככבת כמשרתת צעירה ויפהפייה שמפלרטטת עם הבעל - לא בדיוק דמות בעלת ברית פמיניסטית, אבל בכל זאת דמות איקונית, מה שזיכה את לנסברי במועמדות לאוסקר לשחקנית המשנה הטובה ביותר.

סטרימינג ב: HBO Max , לקנות או לשכור VODשתיים

'קטיפה לאומית' (1944)

  NATIONAL VELVET, משמאל, אנג'לה לנסברי, בוץ' ג'נקינס, אליזבת טיילור, חואניטה קוויגלי, 1944
באדיבות אוורט קולקציית

מי נאנק על בנים בזמן שאליזבת טיילור רכבה על סוסים בקלאסיקה ההוליוודית של עידן הזהב הזה? למה, זו לא הייתה אנג'לה THEE לנסברי אחרת, שגילמה את אחותה הבכורה של טיילור המשוגעת על המסך. אמנם זה לא תפקיד ענק, אבל זו תזכורת שלנסברי היא חלק בלתי נפרד מההיסטוריה של הוליווד.

סטרימינג ב: קנה או השכרה ב-VOD3

'תמונתו של דוריאן גריי' (סרט 1945)

  תמונתו של דוריאן גריי, אנג'לה לנסברי, 1945
צילום: באדיבות אוורט קולקשן

אתה לא רוצה לפספס את לנסברי בעיבוד הזה לרומן האימה המפורסם של אוסקר ויילד. בתור סיביל ויין, זמרת המאורסת לזמן קצר לאריסטוקרט החתיך דוריאן גריי, היא תמימה, מאוהבת, ובסופו של דבר, שבורת לב באכזריות. התפקיד זיכה את לנסברי במועמדות שחקנית המשנה השנייה שלה בתוך שנתיים. כמה פעמים אנחנו יכולים לומר את המילה 'אגדה?'

יום שני בערב כדורגל ב-espn

סטרימינג ב: קנה או השכרה ב-VOD

4

'המועמד המנצ'ורי' (1962)

  המועמד המנצ'ורי, אנג'לה לנסברי, 1962
באדיבות אוורט קולקציית

אולי שמעתם את המונח 'מועמד מנצ'ורי', כלומר פוליטיקאי שנשלט בחשאי על ידי מדינת אויב, מושלך במהלך נשיאות טראמפ. זהו מונח שמגיע מסרט נוסף של אנג'לה לנסברי, הפעם מבוסס על הרומן של ריצ'רד קונדון משנת 1959. בתור גברת אלינור איזלין, לנסברי היא ליידי מקבת' רגילה, שמעצבת תוכנית לקדם את הקריירה הפוליטית של בעלה על המסך. התפקיד זיכה את לנסברי במועמדות השלישית שלה לאוסקר, אם כי, למרבה הצער, לא זכייה.

משחק הבוקרים של דאלאס בשידור חי

סטרימינג ב: צינורות , לקנות או לשכור ב-VOD

5

'ידיות מיטה ומקלות מטאטא' (1971)

  אנג'לה-לנסברי-ידיות ומקלות-מיטה
צילום: אוסף אוורט

סביר להניח שאתה חושב על היפה והחיה כשחושבים על קורות החיים של דיסני של אנג'לה לנסברי, אבל אל לנו לשכוח את הסרט ההיברידי הזה של דיסני לייב אקשן ואנימציה, שבו לנסברי גילמה מכשפה קמצנית אך בסופו של דבר טובת לב שמטפלת בשלושה ילדים בריטים לאחר פינוי מלונדון במהלך מלחמת העולם השנייה. היא קסומה, היא שרה, ושלא תעזו להשוות אותה למרי פופינס.

סטרימינג ב: דיסני+ , לקנות או לשכור ב-VOD

6

'היפה והחיה' (1991)

  MSDBEAN WD017
צילום: ©Walt Disney Co./באדיבות Everett Collection

אולי התפקיד של אנג'לה לנסברי שבני המילניום מכירים הכי טוב, הופעת הקול שלה בתור גברת פוטס האימהית בשנות ה-90 המצוירות היפה והחיות הסרט לא הגדיר הרבה ילדות. בטח, מבחינה טכנית גברת פוטס הייתה אמא ​​של צ'יפ, אבל היא גם הייתה סוג של כל האמהות שלנו. תמיד נרצה להיות אורח שלה.

להראות כמה עונות

סטרימינג ממשיך : דיסני+ , לקנות או לשכור ב-VOD

7

'מרי פופינס חוזרת' (2018)

  ריק
©Walt Disney Co./באדיבות Everett / Everett Collection

אחד מתפקידי הקולנוע האחרונים של לנסברי - מלבד תפקידה ב Glass Onion: A Knives Out Mystery, שתעלה בבתי הקולנוע ובנטפליקס בהמשך השנה - הייתה הופעה קצרה אך בלתי נשכחת ב מרי פופינס חוזרת, המשך לקלאסיקה של דיסני. לנסברי מופיעה בתפקיד קמיע כאישה זקנה שמוכרת בלונים בפארק - אשר, למען האמת, נכתב במקור כתפקיד קמיע עבור ג'ולי אנדרוז.

סטרימינג ב: דיסני+ , לקנות או לשכור ב-VOD