זרם אותו או דלג עליו

'טוני פארקר: הצילום האחרון' סקירת נטפליקס: הזרם אותו או דלג עליו?

איזה סרט לראות?
 

עבור חובבי הכדורסל האמריקאי, כמה שמות מתנשאים כטיטאנים של הספורט: מייקל ג'ורדן, לברון ג'יימס, קובי בראיינט. עבור האוהדים הצרפתים, ומיליוני אחרים ברחבי העולם שתומכים בהישג ידו הבינלאומי ההולך וגדל של המשחק, יש שם אחר ברשימה זו: טוני פארקר. השומר יליד צרפת, נושא הסרט התיעודי החדש טוני פארקר: הצילום האחרון בנטפליקס, אולי לא מסובב ראשים ברחוב באמריקה, אך מורשת הכדורסל שלו בחו'ל היא שאין שני לה. זהו מבט אינטימי על חייו וקריירתו של פארקר, ועל ההשפעה המסיבית שהשפיע על המשחק הצרפתי.

טוני פארקר: הצילום האחרון : להזרים אותו או לדלג עליו?

התמצית: מבחינתי, יש את מייקל ג'ורדן ואז את כולם, מציין כוכב הכדורגל הצרפתי תיירי הנרי. בכדורסל הצרפתי, יש את טוני פארקר וכל השאר. נולד בבלגיה לאם הולנדית ואב אמריקאי, טוני פארקר גדל בצרפת והתרומם שם ככדורסלן חובב כוכבים שם, לפני שגויס על ידי סן אנטוניו ספרס ב- NBA בשנת 2001. משם, ההיסטוריה היא: ארבע אליפויות NBA עם הספרס, 1,254 משחקים שנערכו, שש בחירות אולסטאר והכרה בתור ה- MVP בגמר ה- NBA 2007. הוא היה חלק בלתי נפרד מאחת השושלות הארוכות ביותר ב- NBA, ותכונה של דפי הצהובונים לאחר נישואיו לשחקנית אווה לונגוריה, אך למרות כל זה נשאר קרוב משפחה לא ידוע לאוהדים אמריקאים מזדמנים. טוני פארקר: הצילום האחרון מספק הקשר לסיפור חייו המדהים של פארקר, כולל עונתו האחרונה בליגה עם שרלוט הורנטס.צילום: נטפליקסבאילו סרטים זה יזכיר לך ?: מזכיר את סדרת 30 סרטי הסרטים התיעודיים עטורת הפרסים של ESPN 30 או 30, או אולי גרסה מרוכזת של המרכז הירדני הריקוד האחרון , אבל בצרפתית עם כתוביות באנגלית.

ביצועים שווה צפייה: טוני פארקר! על זה מדובר, ואם לא הערכת את ההופעה שלו במהלך קריירת המשחק שלו, עכשיו זמן טוב להתעדכן.דיאלוג בלתי נשכח: כשהתבגרתי, היה לי את הטוב משני העולמות, מציין פרקר על גידולו. ניסיתי לקחת את המיטב משני העולמות שיש לי אם אירופית ואב אמריקאי. מכיוון שהצד האמריקאי קשור לביטחון עצמי מסיבי, להאמין בבלתי אפשרי, תמיד להישאר חיובי, ואמי שמרה על מקורקע שלי, לא להיסחף כשהדברים טובים ולא להיות קשה עם עצמי כשהדברים רעים.

מין ועור: כלום, אלא אם כן אתה מחשיב את כישורי הטיפול בכדור כג'וד סקסי. (מה שהם.)הטייק שלנו: יותר מכל ענפי הספורט הגדולים האחרים בצפון אמריקה, ה- NBA השתדלה להפוך למשחק בינלאומי, ותפסה את דמיון העולם עם קבוצת החלומות האולימפית בכדורסל לגברים 1992 והישג השיווק העולמי של אייקונים כמו מייקל ג'ורדן. הבינאום הזה הוא רחוב דו כיווני, עם זרם של שחקנים מעבר לים שמביאים את כישוריהם וסגנונות המשחק הייחודיים שלהם לבמה האמריקאית. כיום, רבים מהשחקנים המובילים בליגה מגיעים מליגות אירופה או יעדים אחרים מעבר לים. אף על פי שטוני פארקר לא היה הראשון לעשות זאת, אריכות הימים והכוכבות שמצא לשחק ב- NBA סייעו לפתח את העידן הנוכחי של המשחק, כזה שבאמת בילוי עולמי.

סן אנטוניו ספרס של פארקר הייתה השושלת השקטה ביותר של ה- NBA, כשקטפה גביעי אליפות אחת לכמה שנים מאחורי המשחק המעשי, המתודי, הכשיר בטירוף של צוות שחקנים שכלל את הכוכבים טים דאנקן ומנו ג'ינובלי, עם נקודת ריצה של פרקר. הם מעולם לא שלטו בנפש הספורט באופן שעשו זאת הלייקרס של קובי בראיינט או הקאבלירס וההיט של לברון ג'יימס, אבל הם גייסו בגניבה קורות חיים כדי להתחרות בכל אחד אחר, וההצלחה ההיא לא הייתה נפרדת מזו של פארקר, הכוכב הצנוע שמטפל בכדור.

הזריקה הסופית עוקבת אחר סיפורו של פרקר מגידולו כבן של כוכב כדורסל אירופי יליד אמריקה ועד לתקופתו באקדמיה עילית בכדורסל בפריז, ועד הגעתו עם הספרס בשנת 2001, קבוצה שהייתה במצב של win-now. טוני לא נראה כאילו הוא מוכן, חבר הקבוצה לשעבר והיכל הפיימר ב- NBA דייוויד רובינסון צוחק. הוא נראה כמו ילד רזה קטן. אני לא חושב שציפינו להרבה מכל דבר, למען האמת. הוא במהרה הוכיח את עצמו, כשהפך למתחיל במשרה מלאה בעונתו הראשונה ועזר לספרס לתואר בשנייה השנייה שלו. משם, השאר היה היסטוריה, כשפארקר המשיך לשחק 18 עונות בליגה, כולם למעט האחרונים בתור התחלה.

בסיפור של פרקר אולי אין את הדרמה העמוקה של פרישתו וחזרתו של מייקל ג'ורדן, או את הפאתוס של עלייתו ונפילתו הרגשית של טייגר וודס, אך זהו סיפור מרתק של כוכב שהאימפקט שלו לא הוערך בכנות על ידי רבים. הזריקה הסופית היא סרט תיעודי מעוגל המציג ראיונות מכל הדמויות החשובות בחייו ובקריירה. שצולם בסוף ימי המשחק שלו, זה גם דיוקן מסעיר של אתלט שנמצא בראש המשחק שלו במשך רוב חייו ולמד מתי סוף סוף להתרחק מהמשחק.

השיחה שלנו: הזרימו את זה. זה עשוי להיות מושך יותר את אוהדי הכדורסל המסורים, אבל זו תמונה קצבית ומעוצבת בצורה מהורהרת של אתלט שהקריירה שלו ראויה לחגוג.

סקוט היינס הוא אדריכל, בלוגר ומשתמש באינטרנט המתגורר בלואיוויל, קנטקי עם אשתו, שני ילדים צעירים וכלב קטן וקולני.

שעון טוני פארקר: הצילום האחרון בנטפליקס